Pz02172019

STRESLE BAŞ ETMEK

Stres, pek çoğumuzun bildiği gibi, bizi zorlayan, kısıtlayan ve engelleyen olaylar, durumlar karşısında verdiğimiz tepkilerin tümüdür. Birçok insanın düşündüğü gibi sadece üzerimizde hissettiğimiz baskı ve gerginlikle sınırlı değildir. 

Devamını oku...

Evlilik Stresi Artırıyor

Stres, diğer deyimiyle gerginlik...Konumuz olan stresse, süreğen gerginlik. Stresi anlayabilmek için, gerginlik kavramını irdelemek gerekir. Neden gerildiğimizi, neyin bizi gerdiğini anlamak gerekir. Gerginlik, bir dikkat durumudur. Olumsuz, bizi rahatsız edecek bir olaya karşı savunma geliştirmemiz, alarm haline geçmemizdir. Psikolojik olarak yorumlarsak; bir endişe durumudur. Stresten bahsederken, aslında “sürekli gerginlikten” bahsediyoruz.

Devamını oku...

HASTALAR YİNE ÇEVRE İLLERE Mİ GİDECEK?

17 ağustos depreminin önemli sorunlarından biri de deprem sonrasında ortaya çıkmıştı. Deprem olmuş, binalar yıkılmıştı. Enkaz altından çıkarılan ölüler, hastalar hastane önüne yığılmıştı…

Devamını oku...

Evlilikte Cinsellik Ne Kadar Önemli?

Yıllardır bastırılmışlığımız var bu konuda. Modern hayata uyum sürecinde attığımız hızlı adımlar bir sarhoşluk duygusunu da beraberinde getirdi.

Cinselliğin evliliklerde çok önemli, hatta birincil, olmazsa olmaz bir ihtiyaç olduğunun düşünüldüğü bir süreçten geçiyoruz.


Peki, böyle midir gerçekten?

Devamını oku...