JA Teline V - шаблон joomla Форекс
27
Mon, Jan
0 New Articles

Her ne kadar bu grup ilaçların ismi antidepresan olsa da kullanım alanlarına ve yarattıkları olumlu etkilerine baktığımız zaman depresyon dışında diğer ruhsal, özellikle duygusal sorunların ele alınması ve tedavisinde de kullanıldıklarını görmekteyiz. Yaygın sıkıntılı durumlarda, panik ataklarda, değişik fobilerde, obsesif kompulsif bozuklukta, travma sonrası bozukluklarda ve yeme sorunlarında sıkça kullanılmaktadır. 

Günümüzün kent yaşamında nüfus yoğunluğu hızla yükselmektedir. Bu artışın arkasında kent yaşamının getirdiği ekonomik kolaylıklar önemli yer tutmaktadır. Ekonomik refah kişilere birçok olanak sağlarken yoğun gerginlik ve sıkıntılara da yol açmaktadır:

Stres biyolojik (örneğin tüm bedensel hastalıklar), psikolojik (örneğin derin suçluluk duygusu), sosyolojik (örneğin ekonomik kriz) nedenlerle ortaya çıkabilir. Yaşamın belirli bir döneminde stres yaratacak bir gelişme başka bir dönemde sorun yaratmayabilir (örneğin anne yitimi), bir kişi için stres kaynağı olan gelişme de başka bir kişi için sıkıntı yaratmayabilir.