JA Teline V - шаблон joomla Форекс
24
Mon, Feb
0 New Articles

Saçlarınızın vitaminlere ihtiyacı var mı?

Saç Bakım
YAZI stili

Vitaminler vücudunuzun sağlıklı bir şekilde çalışması için gereklidir. Düzensiz ve sağlıksız bir beslenmeyle birlikte vitamin eksikliği çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Saç bakımlarında da kullanılan vitaminler saçların daha sağlıklı olmasına yardım eder. Kalıcı makyaj uzmanı Demet Tecir, saç vitaminlerinin yararları hakkında bilgi verdi.

Saç Vitaminleri Ne İşe Yarar?

Saç dökülmesi, günümüzde çok sayıda insanın karşılaştığı bir problemdir. Bu nedenle saç sağlığı için vitaminlerle takviye etmek faydalı olabilir. Saç vitaminleri saçlarınızın genel parlaklığını ve yumuşaklığını arttırmakla birlikte saçların daha sağlıklı gözükmesini sağlar.

Keratin, kollajen ve bakır, daha sağlıklı saçları için kullanılabilecek takviye örnekleri arasında yer almaktadır. Keratin saçlarınızın uzamasına yardımcı olmak için saçınızdaki bağ dokusunu güçlendirir. Kırık saç uçlarını onarır. Bakır ise saçınızın rengini ve pigmentasyonunu korumaya yardımcı olur. Kollajen, saçınızın ihtiyaç duyduğu yapı bloklarını sağladığı için saçınızın daha hızlı uzamasını sağlar. 

Parlak, sağlıklı saçlara sahip olmak ve saçınızın ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamak için uzman kontrolünde saç vitaminleri kullanılabilir. Ek olarak kullanılan bakım kremleri saçları dışardan beslerken saç vitaminleri ise saçları içerden besleyecektir. 

Saçların sağlıklı uzaması, canlılığını yitirmemesi ve kırılmaması için kullanılan bu vitaminlerin etkisi birinci ayın sonunda görülmeye başlanır ve bu etki iki yıl boyunca devam eder. 

Saç Sağlığı İçin Beslenmeye Dikkat!

Tüm bunların yanı sıra saç ve beslenme ilişkisi de oldukça önemlidir. Sağlıksız ve düzensiz beslenme saçları olumsuz etkilemekte ve saç kaybına kadar giden birçok olumsuzluklara sebep olabilmektedir. Bu sebeple saç sağlığımız için beslenmemize dikkat etmeliyiz. Uzman kontrolünde alınacak ek takviyelerle de arzu edilen canlı saçlara ulaşmak mümkün olacaktır.

Kalıcı makyaj uzmanı Demet Tecir

milliyet.com.tr