Pz02172019

Günde 1 bardak içerseniz damarlara iyi geliyor!

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

Damar tıkanıklığına bağlı olarak her gün sayısız insan hayatını kaybediyor. Uzun zaman sonucunda oluşan damar tıkanıklığını önlemek için sağlıklı beslenmeniz yeterlidir.

 

Sarımsak 

Sarımsak tüketerek damarlarınızı doğal yöntemlerle temizleyebilirsiniz. 

Sarımsak antioksidan açısından zengindir. Düzenli tüketildiğinde kandaki kolesterol seviyesini düzenler, damarları genişletir, kan akışını geliştirir ve atardamarların sertleşmesini önler. 

Geçtiğimiz yıl yapılan araştırmaların sonucunda sarımsağın damarlardaki birikintilerin oluşmasını engellediği kanıtlanmıştır. 

Her sabah aç karnına 1 - 2 diş sarımsak tüketin. Sarımsağı çorbalara, yahnilere, güveçlere ve hatta salatalarınıza ekleyebilirsiniz.

Nar

Nar vücudun nitrik oksit üretimini tetikler ve bu sayede damarlarınızın açık kalmasını sağlar. Damarlarda oluşabilecek tıkanmaları ve kan pıhtılarını önler. 

Damar duvarlarındaki iltihaplanmayı önleyen nar özü kan basıncını da azaltır. 

Her gün 1 - 2 taze nar tüketin. Ayrıca her gün 1 bardak taze sıkılmış nar suyu da içmeniz önerilir.

Kuşkonmaz 

Kuşkonmaz kan basıncını azaltır ve kanın pıhtılaşmasını engeller.

İçerdiği B Vitamini sayesinde kalp krizini tetikleyen amino asitlerin ve iltihaplanmaya neden olan proteinlerin vücuttaki seviyelerini düşürür.

İltihabı önleyen ve damar tıkanmasına neden olan oksitlenmeyi önleyen antioksidanların üretimini hızlandırır. Ispanakta bulunan K Vitamini de damar sertleşmesini ve kalsiyum birikmesini önler. 

Bu sebzeyi düzenli olarak tüketmeye çalışın.

Chia çekirdeği 

Omega 3 yağlı asitlerin en fazla bulunduğu bitkidir. Omega 3 ve lifli yapısı ile chia çekirdeğ kalp için en yararlı besindir. 

Kötü kolesterolü azaltır, kan basıncını düzenler ve damarlarınızı temizler. 

1 yemek kaşığı chia çekirdeğini 3 yemek kaşığı suya ekleyin ve 30 dakika bekleyin. Smoothielere ya da pasta tariflerinize bu karışımı ekleyebilirsiniz. 

Yoğurt veya yulafın üzerine chia çekirdeklerini serpebilirsiniz. 

Chia çekirdeklerinin suyu emen bir yapısı olduğu için bu besini tüketirken bolca su içmenizi öneriyoruz.

haber7.com