Prş06212018

Kilo vermek için: 20 bilimsel yöntem

Uzun süren detokslar, açlıklar, mutsuz eden diyet programlarına son! Bilimsel olarak kanıtlanmış bu yöntemlere kulak verin. Hayat rutininize ekleyeceğiniz bu 20 yöntemle kolayca kilo verebilirsiniz.

Devamını oku...

D vitamini eksiliğine dikkat! D vitamini eksikliği nasıl anlaşılır?

D vitamini pek bilinmese de kemik sağlığından ruh sağlığına kadar birçok durumu dengede tutan hayati bir vitamindir. D vitamini her koşulda dışarıdan alınmaya muhtaçtır. Bu handikabın sebebi ise vücudun D vitaminini kendi kendine üretememesidir. Peki D vitamini eksikliği nasıl anlaşılır?

Devamını oku...

Yaz günlerinin çilesi ödem nedir? Vücuttaki ödem nasıl atılır?

Sebepsiz yere el, ayak, karın vb. birçok bölgede meydana gelen şişlikler çoğu zaman ödem olarak adlandırılır. Özellikle sıcak ve neme bağlı olarak yaz günlerinin çilesi olan ödem nasıl ve neden oluşur? İşte, ödem oluşumuna ve atılmasına yönelik taktikler...

Devamını oku...

Tatil dönüşü bu enfeksiyona dikkat!

Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal önemli açıklamalarda bulundu.

Tatil sezonun korkulu rüyası haline gelen dış kulak enfeksiyonlarına dikkat çeken Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal, dış kulak kanalının dar olması, dış kulak yolunda cilt dermatit, sedef gibi cilt hastalıkların bulunması ve fazla miktarda kulak kiri oluşumunun enfeksiyona yatkınlığı arttıran nedenlerin başında geldiğini anlattı.

Devamını oku...